• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

ارسال لیست ۳۲۰ هزار تاکسیران برای دریافت بسته معیشتی به وزارت کار

تصویر مرتضی ضامنی

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری از ارسال لیست ۳۲۰ هزار تاکسیران برای دریافت بسته معیشتی به وزارت کار خبر داد و گفت: آنچه که توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری باید انجام می شده، صورت گرفته است و منتظر تصمیم وزارت کار هستیم.

مرتضی ضامنی  در تشریح آخرین وضعیت بسته معیشتی رانندگان تاکسی گفت: لیست رانندگان مشمول در قالب مورد نظر وزارت کار توسط اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور تهیه و به این وزارتخانه ارسال شده است. در حال حاضر آنچه که در حوزه ما بود، انجام شده است و منتظر هستیم اگر برابر تصمیم وزارت کار مقرر شود کار دیگری انجام دهیم، اقدام کنیم.

وی افزود: لیست ارسالی به وزارت کار شامل رانندگان مدهای مختلف حمل و نقل عمومی شامل رانندگان اتوبوس و… است اما در آن ۳۲۰ هزار راننده تاکسی هستند که امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی دولت برای کمک به اقشاری که درپی شیوع کرونا ویروس آسیب دیده‌اند هرچه سریع‌تر در زمینه رانندگان تاکسی هم اقدام لازم انجام شود.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در میان رانندگان تاکسی نیز گفت: متاسفانه تاکنون ۴۵۰ نفر از رانندگان تاکسی در کشور به این بیماری مبتلا و از این میان ۳۱ نفر فوت شده‌اند.

وی ادامه داد: رانندگان تاکسی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در زمینه سوار کردن حداکثر سه مسافر در تاکسی‌ها همکاری بسیار مطلوبی داشته اند و همچنان باید به این روند ادامه دهند. در حوزه حمل و نقل با کاهش ۷۰ درصدی مسافرگیری و به تبع آن کاهش درآمد مواجه هستیم علاوه بر این بر اساس پروتکل‌های وزرات بهداشت در حوزه تاکسی یک نفر مسافر کم شده، یعنی ۲۵ درصد دیگر از درآمد تاکسی را کاسته‌ایم. لذا از همه  نهادهای حامی آسیب‌دیدگان کرونا درخواست می‌کنیم تا رانندگان حوزه حمل و نقل عمومی را در اولویت کمک‌های خود قرار دهند.

ضامنی در پایان تاکید کرد: علاوه بر کاهش بیش از ۷۰ درصدی درآمد رانندگان این گروه از افراد ناگزیر به ارایه خدمات هستند و بر اساس اعلام وزارت بهداشت یکی از مشاغلی است که فعالان آن به‌شدت در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند.