• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

فعالیت گسترده تاکسی های اینترنتی در حوزه برون شهری با وجود منع قانونی

تصویر تاکسی اینترنتی

باوجود ممنوعیت فعالیت شرکت های تاکسی های اینترنتی در حمل و نقل بین شهری، برخی از آنها همچنان به این کار ادامه می دهند.
در حالی که مجوز فعالیت در حوزه حمل و نقل مسافر برون شهری از طریق وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارایه می شود و فعالیت تاکسی های اینترنتی که مجوز فعالیت شان مربوط به درون شهرهاست، اجازه فعالیت در این محدوده را ندارند، اما در چند ماه اخیر به طور گسترده فدر این حوزه فعال شده اند.

جلوگیری از فعالیت تاکسی های اینترنتی در حمل ونقل بین شهری ارایه خدمات برون شهری توسط اسنپ، غیرقانونی است موضع دادستانی درباره فعالیت برون شهری تاکسی های اینترنتی مشخص شد تبلیغ عجیب یک شرکت تاکسی اینترنتی در فضای مجازی
شواهد نشان می دهد از مدتی پیش فعالیت این شرکت ها در محدوده برون شهری افزایش یافته و حتی در این زمینه اقدام به تبلیغ هم می کنند.
این موضوع اگرچه با واکنش مقامات مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مواجه شده و داریوش باقرجوان مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر این سازمان، فعالیت تاکسی های اینترنتی در حوزه برون شهری را غیرقانونی دانسته اما شرکت های مذکور همچنان در حال ادامه فعالیت در این حوزه هستند.
نکته قابل توجه در این زمینه آن است که ممنوعیت فعالیت تاکسی های اینترنتی در حوزه بین شهری حتی تایید دادستانی را نیز دارد و این شرکت ها به مقامات قضایی تعهد داده اند در این حوزه فعالیت نکنند.
تصاویر زیر که در اختیار خبرنگار تین نیوز قرار گرفته بخشی از فعالیت های این شرکت ها در محدوده بین شهری را نشان می دهد که بیانگر بی اعتنایی آنها به مصوبات قانونی و قضایی است.