• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت به مدت یک هفته رایگان شد

تهران-ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: معاینه فنی تاکسی‌های پایتخت به مناسبت روز ملی هوای پاک به مدت یک هفته رایگان شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، محمد روشنی اظهارداشت: به منظور فرهنگسازی و صیانت از محیط‌زیست، طبق هماهنگی‌های انجام شده با مراکز معاینه فنی شهر تهران، معاینه فنی تاکسی‌ها از ۲۹ دی که به عنوان روز ملی هوای پاک نامگذاری شده است، به مدت یک هفته رایگان انجام می‌شود.  

وی با اشاره به اینکه معاینه فنی تاکسی‌ها در ایام سال نیز با تخفیف ۵۰ درصدی انجام می‌شود، افزود: تاکسیرانان دارای پروانه تاکسیرانی معتبر می‌توانند در مدت یک هفته از این خدمات به صورت رایگان بهره‌مند شوند.
 
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، ترویج فرهنگ استفاده از خودروهای سالم با هدف کاهش انتشار آلاینده‌ها و آلودگی هوا، صیانت از محیط‌زیست، بهینه‌سازی انرژی و در نهایت حفظ سلامت شهروندان را مهمترین هدف این اقدام برشمرد.  

بر اساس این گزارش، طرح رایگان شدن معاینه فنی تاکسی های پایتخت برای سومین بار در سال جاری به اجرا درآمده است و پیش از این نیز به مناسبت‌های روز ملی حمل و نقل و هفته تهران با استقبال گسترده تاکسیرانان انجام شده بود.

۵۶ خط معاینه فنی مختص خودروهای سبک در ۱۷ مرکز معاینه فنی ثابت و هشت واحد سیار تک خطه و سه مرکز معاینه فنی تک خطه مختص خودروهای سنگین در تهران فعال است.

شهروندان می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت فعالیت این مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران inspection.tehran.ir مراجعه و یا با سامانه پاسخگو ۹۶۰۰۶۰۰۰ در وقت اداری تماس حاصل کنند.