• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

✅ افزایش نرخ کرایه تاکسی در تهران تا اول اردیبهشت غیرقانونی است

🔹 تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به افزایش نرخ کرایه این ناوگان از اول اردیبهشت ماه اعلام کرد: این افزایش نرخ تا اول اردیبهشت ماه غیرقانونی است و با متخلفات برخورد قانونی می‌شود.

🔸محمد روشنی روز دوشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: نرخ کرایه‌های تاکسی از اول اردیبهشت بر اساس مصوبه شورای شهر و ابلاغیه فرمانداری تهران ۳۵ درصد افزایش پیدا می کند.

🔸وی تاکید کرد: هر گونه افزایش کرایه ناوگان تاکسیرانی تا اول اردیبهشت ماه غیرقانونی است و شهروندان می توانند شکایات خود را از طریق سامانه ۱۸۸۸ اطلاع رسانی کنند.

🔸مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران درخصوص کمبود تاکسی در برخی ترمینال های شهر تهران نیز گفت: این کمبود در روزهای آخر سال گذشته وجود داشت اما در حال حاضر این کمبود وجود ندارد.

🔸وی خاطرنشان کرد: در همه ترمینال ها و پایانه های تاکسیرانی دوربین های نظارتی وجود دارد و همچنین تیم های نظارتی نیز بصورت میدانی در تمامی پایانه های تاکسیرانی شهر تهران شکل گرفته و در تمامی ساعات به ویژه ساعات اولیه صبح و عصرگاهی بدلیل پیک مسافر کمبودی در خصوص نبود تاکسی نداریم.

🔸روشنی یادآور شد: ۶۲۰ خط تاکسی در شهر تهران فعال است که بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی تمامی تاکسی های سواری با سه مسافر به شهروندان خدمت رسانی می کنند.

🔸به گزارش ایرنا، روزانه حدود ۸۰ هزار تاکسی در پایتخت فعالیت دارد که بر اساس آمارها روزانه حدود ۲ میلیون نفر در تهران و ۹ میلیون نفر در کلان‌شهرها از تاکسی برای جابجایی درون‌شهری خود استفاده می‌کنند.