• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

آمادگی حمل و نقل عمومی پایتخت برای بازگشایی مدارس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به آمادگی کامل ناوگان حمل و نقل عمومی در پایتخت اعلام کرد: در صورت بازگشایی مدارس آمادگی کامل برای جابجایی دانش آموزان وجود دارد.

به گزارش روز سه شنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، سید مناف هاشمی که به همراه معاونانش از طریق سامانه ۱۸۸۸ با شهروندان تهرانی همکلام شده بود گفت: اقدامات خوبی برای خرید قطعات اتوبوس و واگن های مترو انجام شده است. دستور اختصاص حدود ۵۰ میلیارد تومان جهت تهیه قطعات در ، را صادر کردیم که ۲ برابر این مبلغ نیز برای تهیه قطعات واگن های مترو تهیه خواهد شد تا واگن های گذشته در مهر و آبان فعال کنیم.

وی افزود: نیاز اصلی مردم استفاده از حمل و نقل عمومی است چرا که شرایط اقتصادی طوری نیست که همه شهروندان بتوانند از تاکسی های دربست یا اینترنتی استفاده کنند. باید شرایطی فراهم کنیم تا قشر متوسط جامعه رضایت داشته باشند.

سید مناف هاشمی در پاسخ به این سوال که احتمال دارد در آبان مدارس فعالیت خود را شروع کنند، آیا حمل و نقل عمومی آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس را دارد؟ تاکید کرد: در جلسه با اعضای شورای شهر تهران این دغدغه را مطرح کردیم. این دغدغه شورای شهر تهران و همکاران ما در معاونت حمل و نقل عمومی است. بر این اساس از یک ماه گذشته سعی کردیم از هزینه های دیگر کاسته و ناوگان حمل و نقل عمومی را افزاش دهیم. اما این بودجه نمی تواند تمام مشکلات را حل کند.

وی اظهار امیدواری کرد:‌ حدود ۵۰۰ دستگاه اتوبوس در مهر ماه وارد چرخه کنیم چون برخی از این اتوبوس ها نیاز به کپسول گاز و نوسازی و بازسازی دارند و اتوبوس های خرید جدید نیز به چرخه فعالیت اتوبوسرانی وارد خواهند شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران همچنین با اشاره به واکسیناسیون پرسنل ناوگان حمل و نقل عمومی، اظهار کرد: در ۲ ماه گذشته چند فراخوان جهت واکسیناسیون تمام پرسنل در حوزه حمل و نقل شهرداری تهران منتشر شد. در ۶ مرکز واکسیناسیون ۱۰۰هزار نفر از همکاران اتوبوسرانی، مترو و تاکسیرانی و حتی کارکنانی که مرتبط به مردم بودند واکسینه شده اند. خانواده کارکنان را واکسینه نکردیم چون وظیفه شرکت شهر سالم و شهرداری تهران است.

معاون شهردار تهران گفت: برای پیشگیری شیوع کرونا بین مسافران ناوگان حمل و نقل عمومی، با تلاش ۵-۶ ماهه دستور رئیس جمهور سابق را گرفتیم و واکسیناسیون انجام شد و در مراحل دوم دز دوم واکسیناسیون پرسنل خود هستیم. امیدواریم این بیماری منحوس از بین برود و اقتصاد حوزه حمل و نقل فعال شود. کرونا ضربه سنگینی به حوزه حمل و نقل عمومی در شهرداری و بخش خصوصی وارد کرد و درآمد راننده های بخش خصوصی بسیار کاهش یافت و متاسفانه این راننده ها به مرور از صحنه فعالیت حذف می شوند.