• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

معضل بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان پایتخت رفع می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از انجام اقداماتی جهت رفع معضل بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، مهدی اسماعیل بگی، در این باره گفت: تاکسیرانان از خدوم ترین اقشار جامعه که کاری صعب و حساس را برعهده دارند و ما طی انجام نشستی با اقبال شاکری نماینده مجلس شورای اسلامی با هدف کمک به حل معضل این قشر از جامعه رایزنی‌هایی داشته ایم.

وی افزود: در این نشست موانع و مشکلات موجود بر سر راه برقراری بیمه تامین اجتماعی تاکسیرانان و معضلات موجود بر سر راه بهره مندی آن ها از یارانه دولتی در پرداخت ۵۰ درصدی حق بیمه بررسی شد که قول همکاری مساعد اقبال شاکری را در پی داشت.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران خاطر نشان کرد: بر این اساس در پایان مقرر شد موارد مترتب بر این مقوله از سوی کمیسیون های مرتبط مجلس شورای اسلامی و نیز مسئولان ذیربط دولتی تا رفع موانع موجود و افزایش سهمیه رانندگان درون شهری تاکسی و بهره مندی آنها از یارانه دولتی در پرداخت حق بیمه ماهیانه، پیگیری شود.

به گزارش ایرنا، حدود ۸۰ هزار تاکسی در کلانشهر تهران فعال است که یکی از بزرگترین ناوگان حمل و نقل عمومی کشور و خاورمیانه است.