• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران: سرویس مدارس باید سلامت جسم ، روان و ارتقای تربیت دانش آموزان را تامین کند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران در همایش فرهنگی – آموزشی پیمانکاران حمل و نقل دانش­ آموزی ، بر ضرورت بذل نگاهی فراتر از مقوله حمل و نقلی به موضوع سرویس مدارس تاکید کرد.


بـه گــزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران، مهدی اسماعیل­ بگی ، مدیرعامل، ضمن ضرورت توجه به مقوله تربیت در کنار و حتی مقدم بر امر آموزش گفت : امروزه نسل آینده ساز، به دلیل اشتغال والدین و الزامات زندگی شهرنشینی ، بیشترین زمان شبانه روز را در محیط آموزشی سپری می کند و از همین روی بیشترین تاثیر را از معلمان، همسالان ، کادر آموزشی و… می پذیرد که رانندگان سرویس به عنوان نخستین مخاطبان روزانه دانش­ آموزان نیز از این مقوله مستثنی نیستند. به همین دلیل بذل توجه موشکافانه و همزمان به تامین ایمنی مخاطبان سرویس مدارس از نظر سلامت جسمانی، روانی، اخلاقی،انتقال مفاهیم تربیتی مناسب و احصا و رفع معضلات و نقصان­ های موجود، ضروری به نظر می­رسد.

در ادامه مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی­های شهری کشور برگزاری مستمر چنین همایش هایی با هدف ایجاد هم­افزایی مضاعف را مثمر ثمر خواند و افزود: استفاده از تکنولولوژی­های نوین ، می تواند در تنظیم ضوابط، نیل به استاندارد، پیشبرد امور و ارتقای سطح ارایه خدمات ، نقشی موثر ایفا کند که راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش ­آموزی (سپند) ،ماحصل چنین تفکری خواند.

وی با اشاره به میسر شدن اخذ استعلام­ های مورد نیاز به منظور دستیابی به ارایه بالاترین کیفیت خدمات ذیل سامانه سپند، از طراحی برچسب واحد (با هدف یکسان­سازی این امر در سطح کشور) ، استاندارد، غیرقابل جعل و دارای قابلیت اخذ استعلام های مورد نیاز از طریق بارکد تعبیه شده بر روی آن و نیز راه اندازی اپلیکیشن­ هایی ویژه والدین ، رانندگان و دانش­آموزان  سخن گفت.

بر این اساس صحبت های مهدی امیری مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در خصوص توجه ویژه به مقوله انتخاب رانندگان سرویس مدارس، با توجه به ارتباط موثر و مستقیم آن­ها با دانش آموزان ،ضرورت نظارت مستمر بر شقوق مختلف فعالیت های­شان، اعلام آمادگی این اداره کل در زمینه مشارکت در فعالیت هایی که به بهبود این فرآیند می انجامد، تقدیر از رانندگان برگزیده سرویس مدارس شهر تهران که از سوی مسئولان امر ارزیابی و معرفی می شوند و… بخش دیگر این همایش بود.
در ادامه نیز سرهنگ جهانی مشاور رییس پلیس فراجا با اشاره به این که رسیدگی به مقوله سرویس مدارس تنها یک رویداد حمل و نقلی نیست و در ارتباط با آن می بایست استانداردهای متعددی مد نظر قرار گیرد، توجه به موضوعات اخلاقی و انسانی رانندگان، موضوعات فنی مترتب بر این مقوله ، اخذ مجوزها و در دسترس بودن استعلام های مورد نیاز ، نقش اساسی تعلیم و تربیت در سالهای نخستین تحصیل و تشبیه این تاثیر به مثابه حکاکی بر روی سنگ، توجه به جایگاه موثر پلیس در کمک به ارتقای سطح خدمات در این زمینه ، ضرورت توجه به استانداردهای مهم نیازمند سیاستگذاری در این زمینه مثل در نظر گرفتن خودروهای خاص و مناسب برای تخصیص به مقوله سرویس مدارس و… را مهم برشمرد.

بخش انتهایی این نشست نیز به صحبت های دکتر نجار معاون اداره کل آموزش پرورش و سپس ارایه آموزش های مورد نیاز در مورد سامانه سپند از سوی افضل­ پور کارشناس حوزه اجرایی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور اختصاص داشت.

در پایان گفتنی است نشست بعدی مدیران ذیربط با پیمانکاران سرویس مدارس، در هفته دوم مهرماه و به صورت تعاملی، با هدف احصا و رفع معضلات موجود، برگزار خواهد شد.