left-bg
 
right-bg
 
mid-bg
 
آرشیو اخبار


چگونه سرویس مدارس غیرمجاز را تشخیص دهیم؟

والدین می‌توانند با استفاده از بارکدخوان گوشی تلفن همراه خود و QR Code درج شده روی برچسب ‌سرویس‌ مدارس از مجاز و غیرمجاز بودن آنها آگاه شوند.
رضا قاضی معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اظهار داشت: سرویس‌ مدارس مجوز فعالیت خود را از آموزش و پرورش دریافت می‌کنند و سپس رانندگان سرویس مدارس به سازمان تاکسیرانی ارجاع می‌شوند و درصورت تأیید صلاحیت جسمی خود و خودرو و ارائه برگه عدم‌سوء پیشینه و اعتیاد و آموزش دوره‌های رانندگی می‌توانند مجوز سرویس مدارس را از تاکسیرانی اخذ کنند. وی افزود: برای سال تحصیلی جدید، ۱۶ هزار و ۱۰۰ سرویس مدارس ثبت نام کردند که در این میان تعدادی تأیید شدند و تعدادی هم در حال بررسی هستند.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران عنوان کرد: خودروی رانندگان سرویس مدارس باید معاینه فنی و بیمه شخص ثالث برای سرنشینان داشته باشد، همچنین برای خودرو‌های شخصی که به‌عنوان سرویس مدارس فعالیت دارند، داشتن بیمه خودرو‌های عمومی اجباری است. قاضی بیان کرد: مقرر شده تا در سال‌های آینده خودروی پیکان از چرخه سرویس مدارس حذف شود و رانندگانی که سواری پیکان دارند، نمی‌توانند به‌عنوان سرویس مدارس فعالیت کنند. معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران اذعان کرد: برچسب‌های سرویس مدارس در حال توزیع است و با این برگه‌ها رانندگان سرویس مدارس می‌توانند در ساعاتی که دانش‌آموزان را جابه جا می‌کنند، در محدوده زوج و فرد وارد شوند و با تدابیری که اتخاذ شده جریمه هم نمی‌شوند. وی با اشاره به درج بارکد روی برچسب سرویس مدارس بیان کرد: داشتن برچسب سرویس مدارس در سال ۹۶ اجباری است و نداشتن آن به‌معنای غیرمجاز بودن سرویس مدارس است.
معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری سازمان تاکسیرانی شهر تهران عنوان کرد: بارکد درج شده روی برچسب سرویس مدارس، اصالت خودرو و راننده را تأیید می‌کند و پلیس و دستگاه‌های نظارتی از این طریق مطلع می‌شوند که برچسب جعلی نیست. قاضی در پایان اظهار داشت: والدین می‌توانند با استفاده از گوشی تلفن همراه خود از QR Code درج شده روی برچسب سرویس مدارس عکس بگیرند و به وسیله بارکدخوان گوشی از مجاز و غیرمجاز بودن سرویس مدارس فرزندان خود آگاه شوند.
  • نظارت نامحسوس پلیس بر عملکرد سرویس مدارس

پلیس به‌طور محسوس و نامحسوس بر عملکرد سرویس مدارس نظارت دارد. رئیس‌ پلیس ترافیک شهری پلیس راهور در این‌باره گفت: اگر والدین تخلفی را از سرویس مدرسه مشاهده کردند با شماره 110 و 120 تماس گرفته و اعلام کنند.
سرهنگ داوود قاسمیان، رئیس‌ پلیس ترافیک شهری درخصوص نظارت پلیس بر سرویس‌های مدارس اظهار داشت: راننده و خودروی سرویس مدارس باید از ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند. رئیس‌ پلیس ترافیک شهری تصریح کرد: تأهل، نداشتن سوءپیشینه و اعتیاد و دارا بودن شهرت قابل‌قبول برای راننده، ازجمله ویژگی‌های فرد برای جابه‌جایی دانش‌آموزان در سرویس مدارس است. سرهنگ قاسمیان با بیان این مطلب که خودروی مورد استفاده نباید عمری بیش از 5 سال داشته باشد، اعلام کرد: اگر عمر خودرو بیش از 5 سال باشد، باید معاینه فنی داشته باشد. سرهنگ قاسمیان با تأکید بر این مطلب که پلیس همیشه در صحنه بوده و خواهد بود، اعلام کرد: در طول دوره مدارس پلیس با تخلفات سرویس مدارس به‌شدت برخورد می‌کند. ‌

“ چگونه سرویس مدارس غیرمجاز را تشخیص دهیم؟ ”
کد خبر : #12323
تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 مهر 1396 11:38
تعداد بازدید : 60
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
چگونه سرویس مدارس غیرمجاز را تشخیص دهیم؟
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عضویت در خبرنامه
خبرنامه
ماژول :
 
اوقات شرعی
فلاش فوتر
 
وب گذر
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت باغ آسمون می باشد.
طراحی سایت - هاست : وب سپنتا