• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

تمهیدات ویژه‌ اتوبوس‌رانی تهران برای فصل سرما

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، گفت: با عنایت به تجربیات ادوار گذشته در خصوص افزایش ساعات پیک ترافیک چهارماهه پایانی سال و برای مواجهه با بارش‌های فصلی و برودت هوا، به این منظور ناوگان این شرکت در قالب طرح زمستانی، ضمن بازدید فنی کلیه اتوبوس‌ها و انجام تست‌های مخصوص فصل زمستان به‌صورت ویژه، نسبت به رفع نقص فنی احتمالی اتوبوس‌های دارای مشکل نیز اقدام خواهد کرد.

​به گزارش تین‌نیوز و به نقل ازشرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران، پیمان سنندجی در ادامه افزود: به‌منظور افزایش ایمنی عبور و مرور با توجه به‌احتمال بارش برف و لغزندگی معابر و یا بروز تصادفات رانندگی، در سطح مناطق 22 گانه، واحدهای امداد خودرو مستقرشده‌اند تا در صورت بارش برف نسبت به تجهیز اتوبوس‌ها به زنجیر چرخ در کم‌ترین فرصت ممکن اقدام کنند و زمان بهینه برای جابه‌جایی مسافران عزیز حاصل شود.

 به‌منظور بررسی سیستم گرمایشی کلیه اتوبوس‌ها، مسئولان اجرایی سامانه‌ها برای اطمینان، کلیه اتوبوس‌ها را مورد آزمایش قرار داده و در صورت نقص در هر یک از قطعات مربوط به سیستم گرمایشی اتوبوس، نسبت به برطرف کردن آن اقدام می‌کنند.

ایشان بیان کرد: جهت رفع موضوعات جایگاه‌های سوخت CNG برای اتوبوس‌های شرکت واحد و اشکالات احتمالی آتی در برخی از این جایگاه‌ها به لحاظ افت فشار گاز که در روزهای سرد سال تشدید می‌شود، اقدامات و برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است.

پیمان سنندجی گفت: با نظارت ویژه مدیران خطوط بر آمادگی فنی و اشتغال حداکثری ناوگان و هم‌چنین کنترل هوشمند ناوگان از طریق سیستم‌های نظارت تصویری، ضمن شناسایی خطوط با حجم بالای مسافران در روزهای بارانی و یا برفی در فصل سرما، نسبت به اعزام به‌موقع اتوبوس‌های کمکی، تقویت خطوط و هم‌چنین اقدامات پیشگیرانه و موثر، اقدام خواهد شد.

وی در پایان افزود: در زمان بارش برف در سطح شهر تهران، به دلیل این‌که همکارانم مشغول خدمت‌رسانی در خطوط شبانه هستند، به مدیران سامانه‌های تابعه به‌ویژه خطوط منتهی به مبادی شمالی و غربی تاکید شده تا نسبت به بستن زنجیر چرخ در شب‌ها اقدام کنند تا خدمت‌رسانی در شب و خصوصاً بامداد روز بعد همچون روزهای قبل، به سهولت انجام شود.

هم‌چنین سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد از شهروندان تهرانی درخواست نمود، ضمن عدم تردد خودروهای شخصی در خطوط ویژه، با برنامه‌ریزی و مدیریت سفر، به‌خصوص در ساعات اولیه صبح روزهای برفی یا بارانی، خدمت‌گزاران خود را جهت ارائه خدمت‌رسانی بهتر، یاری کنند.