• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

ارائه طرح «خانه تاکسی» و «تاکسی یار» به شورای شهر رشت

شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر رشت در ساختمان شورا برگزار شد.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این جلسه با اشاره به اینکه معضل ترافیک یکی از دغدغه‌های مهم حوزه حمل‌ونقل شهر رشت است، اظهار کرد: شورای شهر رشت تلاش می‌کند تا با افزایش ناوگان حمل‌ونقل عمومی تا حدودی این مشکلات را حل کند.
امیرحسین علوی به در پیش بودن شب یلدا و برگزاری برنامه «چله مهربانی» از سوی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت با همکاری سایر دستگاه‌ها اشاره کرد و افزود: هدف از برگزاری این برنامه ایجاد فضای شاد برای کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است.
علوی با تأکید بر لزوم حضور همه اعضای شورای شهر در جلسات کمیسیون‌ها، گفت: در کمیسیون‌های تخصصی حضور اعضای شورا الزامی است و برگزاری این جلسات نباید فقط منوط به حضور رئیس کمیسیون شود.
افزایش رانندگان غیرمجاز در سطح شهر دغدغه حوزه حمل‌ونقل رشت
نائب رئیس شورای شهر رشت در ادامه این جلسه با اشاره به عملکرد مطلوب سازمان حمل‌ونقل عمومی شهر رشت، بیان کرد: طرح «خانه تاکسی» و «تاکسی یار» به شورا ارائه‌شده که باید در صحن شورای مطرح، بررسی و در صورت موافقت اعضا تصویب شود.
رضا رسولی با بیان اینکه متأسفانه در حوزه ساختار سیستم حمل‌ونقل تاکسیرانی رشت با مشکلاتی روبه‌رو هستیم، افزود: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این حوزه افزایش رانندگان غیرمجاز در سطح شهر است که به لحاظ وضعیت اقتصادی در شهر اقدام به مسافرکشی می‌کنند.