• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

آغاز هوشمند سازی پایانه‌های تاکسیرانی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی ، از هوشمندسازی پایانه های تاکسیرانی خبر داد و گفت: حضور و غیاب و تردد تاکسی ها در پایانه ها به وسیله سیستم های هوشمند رصد و بر عملکرد آن ها نظارت می شود.

علیرضا قنادان با اشاره به استقرار ناوگان عملیات میدانی در زیرمجموعه نظارت هوشمند تاکسیرانی، اظهار کرد: نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی با سیستم ناوبری، اعمال جریمه و با دسترسی به دوربین‌های نظارتی در سطح شهر صورت می گیرد. بر این اساس، مشکلات احتمالی، گره‌های ترافیکی و مشکلات سرویس دهی رصد شده و در صورت تجمع مسافران اقدام عملیاتی مناسب انجام می شود. این امر به هم‌افزایی و آمادگی بیشتر برای سرویس‌دهی به شهروندان کمک می کند.

وی افزود: این ناوگان در گذشته به صورت نظارت محلی فعالیت داشت که در ساز و کار جدید بر مبنای پهنه بندی تهران و به صورت دقیق و هوشمند فعالیت خواهد کرد.

قنادان از هوشمندسازی پایانه‌های مسافربری تاکسیرانی خبر داد و افزود: از ۲ هفته پیش هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی با استفاده از دوربین‌های پلاک خوان برای کنترل ورود و خروج تاکسی‌ها به پایانه و سیستم RFID برای شیفت بندی تاکسی‌ها فاز پایلوت را سپری می‌کند.

به گفته وی؛ تاکنون هوشمندسازی در ۷ پایانه تاکسیرانی اجراشده و باقی پایانه‌ها نیز به‌تدریج هوشمند سازی خواهند شد. به‌ این‌ ترتیب از تمام توان خود برای نظارت هوشمند بهره می‌بریم تا شاهد کم ترین مشکل برای تردد شهروندان باشیم.