• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

طرح معاینه پزشکی رایگان برای رانندگان تاکسی شهرری اجرا شد

مدیر تاکسیرانی منطقه 20 تهران (شهرری) گفت: طرح معاینه پزشکی رانندگان تاکسی از مهرماه امسال تاکنون با معاینه رایگان یک هزار و 500 راننده تاکسی در ری اجرا شد.

اسماعیل شاه محمدی اظهار داشت: این سنجش سلامت شامل سنجش قدرت بینایی، میدان بینایی، بینایی رنگی، معاینه گوش و تشخیص بیماری های شنوایی همچون اختلالات شنوایی، بررسی اختلالات غدد داخلی و تست قند خون است که در طی این دوره انجام شد.
وی با اشاره به انجام آزمایش عدم اعتیاد جهت تشخیص اختلالات دارو و مواد مخدر نیز در این طرح عنوان کرد: تاکسیرانی برای انجام بهتر مراحل صدور و تمدید پروانه، رانندگان را مجاب به انجام معاینات پزشکی، معاینه چشم و آزمایش عدم اعتیاد کرده است.
شاه محمدی در ادامه به آموزش رانندگان در برخورد با شهروندان اشاره کرد و افزود: آموزش شهروندی به رانندگان تاکسی با هدف ارتقای اخلاق حرفه ای و خدمات رسانی مطلوب به شهروندان در سطح این شهرستان انجام می شود.
وی با بیان اینکه 2 هزارو 700 دستگاه تاکسی در این شهرستان فعال است، گفت: آراستگی اخلاقی و ظاهری رانندگان تاکسی نقش موثری در تغییر دیدگاه عمومی جامعه دارد و رانندگان به عنوان پیشگامان فرهنگ عمومی باید آداب معاشرت را به خوبی رعایت کنند.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.