• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

آغاز هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی از هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی خبر داد و گفت: حضوروغیاب و تردد تاکسی‌ها در پایانه‌ها به‌وسیله سیستم‌های هوشمند رصد و بر عملکرد آن‌ها نظارت می‌شود.

به نقل از روابط‌عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان با اشاره به استقرار ناوگان عملیات میدانی در زیرمجموعه نظارت هوشمند تاکسیرانی، اظهار کرد: نظارت هوشمند سازمان تاکسیرانی با سیستم ناوبری، اعمال جریمه و با دسترسی به دوربین‌های نظارتی در سطح شهر صورت می‌گیرد. بر این اساس، مشکلات احتمالی، گره‌های ترافیکی و مشکلات سرویس‌دهی رصد شده و در صورت تجمع مسافران اقدام عملیاتی مناسب انجام می‌شود. این امر به هم‌افزایی و آمادگی بیشتر برای سرویس‌دهی به شهروندان کمک می‌کند.

وی افزود: این ناوگان درگذشته به‌صورت نظارت محلی فعالیت داشت که در سازوکار جدید بر مبنای پهنه‌بندی تهران و به‌صورت دقیق و هوشمند فعالیت خواهد کرد.

قنادان از هوشمندسازی پایانه‌های مسافربری تاکسیرانی خبر داد و افزود: از دو هفته پیش هوشمندسازی پایانه‌های تاکسیرانی با استفاده از دوربین‌های پلاک خوان برای کنترل ورود و خروج تاکسی‌ها به پایانه و سیستم RFID برای شیفت بندی تاکسی‌ها فاز پایلوت را سپری می‌کند.

به گفته وی؛ تاکنون هوشمندسازی در هفت پایانه تاکسیرانی اجراشده و باقی پایانه‌ها نیز به‌تدریج هوشمندسازی خواهند شد. به‌این‌ترتیب از تمام توان خود برای نظارت هوشمند بهره می‌بریم تا شاهد کم‌ترین مشکل برای تردد شهروندان باشیم.