• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

ناوگان تاکسیرانی شیراز هوشمند می‌شود

عضو و رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ناوگان تاکسیرانی در شیراز تا 4 ماه آینده هوشمند می‌شود .
نواب قائدی سه شنبه 18 دیماه در حاشیه هفتاد و چهارمین جلسه کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شیراز گفت: هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی با هدف رفع مشکلات شهروندان در پرداخت کرایه تاکسی و ارتقاء کیفی سطح خدمات این مد از حمل و نقل عمومی انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه نظرسنجی انجام شده نشان دهنده استقبال رانندگان تاکسی از این طرح است، افزود: امیدواریم باتلاش همکارانمان در حوزه حمل و نقل مسافر، این سیستم مکانیزه و تکنولوژی پیشرفته هرچه سریعتر در سطح شهر فراگیر و همگانی شود تا بخش‌های مختلفی چون، ناوگان تاکسیرانی، مدیریت شهری و شهروندان از مزایای آن بهره مند شوند .
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شیراز با اشاره به شرایط جمعیتی وترافیکی این کلانشهر اجرا و بهره گیری از این سیستم هوشمند را ضروری دانست و گفت: سعی داریم تا با تجهیز تاکسی‌ها به زیرساخت ‌ های مورد نیاز، امکان محاسبه و دریافت الکترونیکی کرایه بر مبنای پیمایش فراهم شود تا بتوانیم این مشکلات را تا حدود زیادی رفع کنیم که در این راستا تسهیلاتی نیز برای رانندگان تاکسی جهت تامین و تهیه این تجهیزات پیش بینی خواهد شد.
قائدی افزود: سازمان حمل و نقل و مسافر مکلف شد تا همزمان با هفته شیراز در سال آینده، سامانه هوشمندسازی ناوگان تاکسی را راه اندازی کند، تا از این طریق هم دغدغه رانندگان و شهروندان در پرداخت کرایه برطرف و هم شاهد اثربخشی این سامانه هوشمند بر مدیریت حمل و نقل در کلانشهر شیراز باشیم .
سخنگوی شورای شهرشیراز همچنین از اجرایی شدن فاز دوم پروژه هوشمندسازی ناوگان اتوبوسرانی (BMS) خبر داد و گفت: برنامه ریزی و زمانبندی لازم برای تحقق این مهم انجام شده است و این فاز حداکثر تا 7 ماه آینده از سوی سازمان حمل و نقل مسافر اجرایی خواهد شد .
قائدی در خصوص مشکلات آسفالت معابر در شیراز نیز گفت: با توجه به مشکلات موجود در روکش آسفالت معابر شهری و هزینه‌ای که سالانه شهرداری برای تعمیر، روکش و مرمت آسفالت متحمل می شود، این موضوع توسط کمیته فنی کمیسیون عمران و حمل و نقل بررسی و پیشنهادهایی نیز ارائه شده است اما اجرای آن نیازمند برنامه ریزی مدون و بازه زمانی چندساله خواهد بود.