• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

نوسازی تاکسی‌های فرسوده مستلزم همکاری موثر دستگاه‌ها و بانک های عامل است

عضو کمیسیون عمران مجلس از تردد ۲۷ هزار تاکسی فرسوده در پایتخت انتقاد کرد و گفت: انتظار می رود با از سر گرفتن طرح نوسازی وتامین تسهیلات مناسب تاکسیرانان از بلاتکلیفی خارج شوند.

مجید کیان پور از تردد 27 هزار تاکسی فرسوده در پایتخت انتقاد کرد و در مورد از سرگیری طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده، گفت: متاسفانه نوسازی تاکسی‌های فرسوده به کندی پیش می‌رود در حالی که تردد خودروهای فرسوده نقش موثری در تشدید آلایندگی هوا و ترافیک کلانشهرها دارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: انتظار می‌رود با از سر گرفتن طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده و همکاری دستگاه‌ها، تاکسیرانان از بلاتکلیفی خارج شوند و نوسازی سریع‌تر تحقق یابد.

باید تسهیلات مناسب با بهره پایین به تاکسیرانان ارائه شود

وی ادامه داد: با توجه به افزایش سرسام‌آور قیمت خودرو و وضعیت کشور نیاز است تسهیلات مناسبی با بهره پایین به صاحبان تاکسی‌ها ارائه شود و دولت و بانک‌ها با همکاری با شهرداری ها و تاکسیرانی تامین تسهیلات مناسب را در دستور کار قرار دهند.

کیان پور با تاکید بر ضرورت کاهش سن فرسودگی تاکسی‌ها، گفت: متاسفانه با تردد تاکسی هایی و اتوبوس‌هایی با عمر بالا در کشور روبرو هستیم که نیاز است سریع تر از رده خارج شوند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم یادآور شد: به طور قطع تحقق نوسازی تاکسی های فرسوده مستلزم همکاری هماهنگ دستگاه های ذیربط مانند شهرداری ها، شورای شهر، تاکسیرانی، وزارت کشور به ویژه بانک های عامل است البته کند بودن نوسازی نیز نتیجه وجود متولیان متعدد و نبود یک متولی واحد است.