• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
 • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
 • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

تاکسیرانی در هند

تاکسی در هند

حمل و نقل در هند

سیستم حمل و نقل و تاکسیرانی در هند بسیار خوب است که در رشد اقتصادی آن بسیار موثر هستند. شما می توانید برای تردد در این کشور از موارد متفاوتی استفاده کنید و متوجه خواهید شد که طیف وسیعی از قیمت ها در انتظارتان است. حمل و نقل و تاکسیرانی در هند از ریکشاها و سه چرخه ها گرفته تا قطارهای فوق العاده مجلل و تاکسی همه انتخاب هایی هستند که این کشور برای مردم و گردشگران فراهم کرده است. در ادامه ما همه چیز را برای استفاده و هزینه تاکسی در هند برایتان جمع آوری کرده ایم.

اطلاعات کلی و هزینه تاکسی در هند

در تاکسیرانی هند بسیاری از تاکسی ها، مخصوصا آن هایی که در دهلی و بمبئی هستند، به رنگ مشکی و زرد هستند. معمولا نیمه پایینی تاکسی ها مشکی و نیمه بالایی را به رنگ زرد خواهید دید. در کلکته بیشتر تاکسی ها زرد هستند که در وسط ماشین یک خط آبی مشاهده خواهید کرد. تاکسی های خصوصی رنگ های خاصی دارند که مورد تایید دولت هستند.

تاکسی ها و سایر وسایل نقلیه تجاری دارای پلاک زرد هستند، بنابراین هزینه های مالیات و عوارضی در بزرگراه ها برای آن ها آسان تر است. دهلی تنها شهری در هند است که تاکسی هایی دارد که گاز طبیعی فشرده استفاده می کنند. برای گرفتن تاکسی، معمولا فقط در خیابان ها صبر کنید یا به مکان هایی با علامت تاکسی می توانید بروید. در هند تاکسی به همین نام خوانده می شود.

تصویر تاکسی در تاکسیرانی در هند

تاکسی مشترک

در شهرهایی که تاکسی ها معمولا گران هستند، افراد از تاکسی مشترک (Shared Taxis) استفاده می کنند. این ها، تاکسی های عادی هستند که بیش از یک مسافر را سوار می کنند. مثل تاکسی های خطی در ایران، هزینه تاکسی در هند در این صورت کم تر می شود و شما می توانید در وسط مسیر پیاده شوید. علاوه بر تاکسی های این چنینی، ریکشاها نیز از این سیستم استفاده می کنند. اگر بخواهید این تاکسی ها را دربست بگیرید بایید هزینه ۴ نفر را بپردازید.

معمولا در بیشتر شهرهای بزرگ مانند بمبئی، تاکسی مشترک را در ساعات اوج ترافیک مشاهده می کنید و در ساعات خلوت تر، آن ها مانند تاکسی های معمولی کار می کنند.

چگونگی کار این تاکسی ها به این صورت است که مقصد کلی روی شیشه جلو نشان داده می شود، مسافران اگر مسیرشان به آن مقصد بخورند سوار تاکسی می شوند و منتظر می مانند که تاکسی پر شود. زمانی که تاکسی پر شد، راننده حرکت می کند و به سمت مقصد می رود. قیمت های مسیرها مشخص شده است و معمولا از هزینه ای که تاکسیمتر نشان می دهد، ارزان تر می باشد. زمان رسیدن به مقصد توسط این تاکسی ها نسبت به اتوبوس کم تر است.

محبوبیت تاکسی های مشترک به دلایل زیر می باشد:

 • زمان انتظار پایین
 • سرعت بالاتر نسبت به وسایل نقلیه دیگر
 • راحتی
 • دور بودن از ازدحام مردم در ساعات اوج ترافیک مخصوصا در وسایل نقلیه ای مثل اتوبوس و قطار
ریکشا در تاکسیرانی در هند

بیشتر تاکسی ها در هند، کولر ندارند اما تاکسی های خصوصی معمولا این ویژگی را دارند که بیشتر به نام «Cool Cab» شناخته می شوند. A/C نیز که به معنی کولر یا تهویه هوا می باشد، نشانه خوبی است که اگر در هر وسیله حمل و نقلی آن را دیدید، نشانه داشتن کولر است. تاکسی های جدید سفید هستند. با توجه به شهر/استان، تاکسی ها می توانند به صورت آزاد کار کنند و یا در ایستگاه های مشخص شده باشند. در شهرهایی مثل بنگلور، تاکسی ها باید از ایستگاه تاکسی گرفته شوند، در حالی که در شهرهای مانند کلکته و بمبئی، می توان در هر کجای خیابان تاکسی گرفت.

معمولا باید هزینه ای بابت چمدان نیز به راننده بپردازید. در هند شرکت های تاکسی رانی بین المللی نیز مانند Uber کار می کنند. هزینه و نوع تاکسی ها در شهرهای مختلف بسیار با یکدیگر متفاوت هستند. مثلا در دهلی ۵ نوع تاکسی وجود دارد:

 • ریکشا: ارزان ترین نوع تاکسی
 • تاکسی های معمولی
 • تاکسی های رادیویی
 • تاکسی های سفید
 • تاکسی های توریستی

در مناطقی مثل نویدا و گورگائون، ریکشایی نخواهید دید. در کلکته تاکسی های هستند که به «بدون درخواست رد (No Refusal)» معروف هستند. آن ها به هیچ مسافری نه نمی گویند. البته آن ها به ندرت از تاکسیمتر استفاده می کنند و مانند دیگر جاها باید برای قیمت چانه بزنید.

تصویر ریکشا در تاکسیرانی در هند

تاکسی موتور سیکلت

موتورسیکلت هایی نیز در هند و مخصوصا در شهر گوا می بینید که تاکسی هستند. هزینه تاکسی در هند برای این مورد بسیار کمتر از تاکسی های معمولی می باشد. در گوا این تاکسی ها توسط مردان هدایت می شوند و به این راننده ها «Pilot» می گویند. این تاکسی ها را می توانید از رنگ زرد و مشکی شان شناسایی کنید. هزینه را نیز در این تاکسی ها باید در ابتدا پرداخت کنید.

تاکسی موتور در تاکسیرانی در هند

تاکسی در بمبئی

تاکسی های زرد و مشکی بمبئی یک جزو جداناپذیر تاکسیرانی هند هستند و در بسیاری از فیلم های هندی آن ها را دیده اید.

تاکسی هایی که از تاکسیمتر استفاده می کنند مسیرهایی بین باندرا و چورچگیت در خط غربی دارند و بین سیون تا چاتراپتی شیواجی در خط مرکزی فعالیت دارند.

با اینحال بین باندرا و بایاندار (Bhayandar)، تاکسی و ریکشا فعالیت دارند که از تاکسیمتر استفاده می کنند و هزینه آن ها نسبت به مسافت متغیر است.

در بمبئی حدود ۵۵ هزار تاکسی وجود دارد.

در قانون هند، زمانی که شما سوار تاکسی می شوید، راننده باید شما را صرف نظر از مسافت و زمان، به مقصد برساند. اگر راننده ای از این کار صرف نظر کرد می توانید با شماره پلیس (۱۰۰) تماس بگیرید و نام و شماره گواهی راننده را به او بدهید. معمولا اگر به راننده بگویید که به پلیس زنگ خواهید زد، او درخواست شما را به راحتی می پذیرد.

تاکسی در دهلی

تاکسی های رادیویی که با سوخت CNG کار می کنند، در این شهر دیده می شوند.

وزارت گردشگری دهلی و شرکت های خصوصی بیشتر تاکسی های دهلی را دارا هستند. هزینه تاکسی در هند با توجه به این که تاکسی های آنلاین به تازگی پیشرفت کرده است و نوع متفاوت آن ها متغیر است.

ریکشاها بیرون از محوطه سیون و باندرا (Sion و  Bandra) اجازه فعالیت ندارند.

تاکسی رادیویی در تاکسیرانی در هند

هزینه تاکسی در هند

در جدول زیر می توانید به طور کلی هزینه های حدودی تاکسی را در برخی از شهرها مشاهده کنید. در نظر بگیرید که این هزینه ها کاملا حدودی در نظر گرفته شده و می تواند متغیر باشد.

برای اینکه اطلاعات بهتر و دقیق تری در این مورد کسب کنید می توانید به وبسایت زیر مراجعه کنید و بعد از مشخص کردن دقیق مبدا و مقصد، هزینه های دقیق تری را متوجه شوید:

www.taxiautofare.com

شما می توانید جهت حمل نقل درون شهری تهران با واحد تاکسی تلفنی شرکت تاکسیرانی باغ آسمون و همینطور برای دریافت آخرین اخبار تاکسیرانی و همچنین اخبار تاکسی و امور سرویس مدارس شهر تهران با ما درشبکه های اجتماعی شرکت تاکسیرانی باغ آسمون همراه باشید.
هدف ما جلب رضایت شماست.