• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

راه‌اندازی ناوگان خودران فولکس‌واگن در قطر

شرکت فولکس‌واگن ناوگانی از خودروهای خودران را تا سال ۲۰۲۲ در شهر دوحه قطر راه اندازی خواهد کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک‌کرانچ، شرکت خودروسازی “فولکس‌واگن”(Volkswagen) و دولت قطر با یکدیگر توافق کرده‌اند تا یک سیستم حمل و نقل عمومی از خودروها و اتوبوس‌های خودران را تا سال ۲۰۲۲ برای شهر دوحه، پایتخت قطر آماده کنند.

این توافق که بین گروه فولکس‌واگن و “سازمان سرمایه‌گذاری قطر”(QIA) صورت گرفته، پروژه بسیار پرهزینه‌ای خواهد بود که با مشارکت چهار برند زیرمجموعه فولکس‌واگن از جمله شرکت “وسایل نقلیه تجاری فولکس‌واگن”(VWCV)، “اسکانیا” (Scania)، شرکت تاکسی اینترنتی “مویا”(MOIA) و “شرکت تابع حمل و نقل هوشمند آئودی”(AID) به اجرا درمی‌آید.

هدف از توسعه این سیستم کامل حمل و نقل که اتوبوس‌ها و شاتل‌های الکتریکی خودران، چارچوب‌های قانونی، زیرساخت‌های شهری و نرم‌افزارهای درخواست خودرو را در بر می‌گیرد، ارائه یک سرویس تجاری است. وسایل نقلیه خودران قرار است در ادامه این طرح، به سیستم حمل و نقل شهری اضافه شوند.

“منصور المحمود”(Mansoor Al Mahmoud)، مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری قطر در بیانیه‌ای گفت: ما برای پیشرفت شهرمان، به موج جدیدی از نوآوری نیاز داریم. فناوری‌های حمل و نقل مبتنی بر هوش مصنوعی که آلاینده‌ای را منتشر نمی‌کنند، به پیشرفت حمل و نقل شهری کمک می‌کنند، ازدحام را کاهش می‌دهند و تاثیر زیادی بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارند.

این ناوگان خودران قرار است ۳۵ خودروی شرکت فولکس‌واگن موسوم به “آی دی. باز”(ID. Buzz) را شامل شود. آی دی. باز، از واحد وسایل نقلیه عمومی فولکس‌واگن است که می‌توانند چهار مسافر را به طور همزمان جا به جا کنند. ۱۰ اتوبوس اسکانیا نیز در این ناوگان فعالیت خواهند کرد. فعالیت ناوگان رباتیک فولکس‌واگن، در محدوده حفاظت شده شهر دوحه صورت خواهد گرفت.

آزمایش‌های اختصاصی شاتل‌ها و اتوبوس‌های خودران قرار است در سال ۲۰۲۰ آغاز شود اما آزمایش‌های دیگر، از اوایل سال ۲۰۲۱ صورت می‌گیرند. فولکس‌واگن و سازمان سرمایه‌گذاری قطر اعلام کرده‌اند که این پروژه، تا پایان سال ۲۰۲۲ به بهره‌برداری خواهد رسید