• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

کناره گیری «پورسیدآقایی» از معاونت حمل و نقل و ترافیک

پورسیدآقایی که با استعفا از مدیرعاملی راه آهن کشورمان پس از برخورد مرگبار دو قطار در محور سمنان-دامغان، بر سر زبان ها افتاد و مدیری لقب گرفت که مسئولیت پذیری از خود نشان داده، بار دیگر با استعفا از سمت خود کناره گیری نمود.

به گزارش «تابناک»، محسن پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل شهرداری پایتخت دقایقی پیش از سمت خود استعفا داد و پیروز حناچی، شهردار تهران با ای استعفا موافقت کرد. استعفایی که به باور برخی، پذیرش سریع آن از طرف شهردار نشان دهنده نارضایتی حناچی از عملکرد وی بوده است. آن گونه که یکی از خبرگزاری‌ها نوشته، پیش‌تر پیروز حناچی شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر تغییر معاون حمل و نقل و ترافیک در حاشیه جشنواره پژوهش و نوآوری در جمع خبرنگاران گفته بود: اینکه ما هر روزه در شهر تهران و در شهرداری تهران تغییراتی داریم امری طبیعی است. هر گاه نیاز باشد که این آرایش در میان مدیران تغییر پیدا کند این آرایش را عوض خواهیم کرد و این امر طبیعی است تا نتیجه بهتری در مدیریت بگیریم.

از جمله اقدامات پورسیدآقایی از دوران حضورش در شهرداری تهران، برچیدن بساط طرح ترافیک قدیم و دایر کردن نسخه جدیدی از طرح ترافیک بود که قرار بود دسترسی عموم شهروندان به محدوده طرح ترافیک را فراهم آورد و افزون بر آن، از بار ترافیکی و آلودگی هوا بکاهد. تغییری که برخی از اعضای شورای شهر بر شکست آن تاکید دارند. نکته جالب توجه پیرامون این تغییر، توسعه آن و افزودن محدوده طرح زوج و فرد به آن تحت قالب و عنوانی جدید، یعنی «طرح کاهش» از اواخر سال گذشته است که به باور پلیس، غیرقانونی آغاز شده و موجبات شکایت این مرجع انتظامی از شهرداری تهران شده است. شکایتی که هنوز فرجام نیافته است. از دیگر ایده های پورسیدآقایی برای پایتخت در حوزه ترافیک و حمل و نقل، ساماندهی پارک حاشیه ای و اعمال محدودیت های ترافیکی برای موتورسیکلت ها بود که اجرایی نشد. جز این موارد، اختلاف پورسیدآقایی با تاکسی های اینترنتی و چند چالش دیگر، از جمله نکات مهمی بودند که نام معاون سابق حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران را به اخبار سنجاق کرده بود. اختلافاتی که باید منتظر ماند و دید آیا حل خواهند شد یا به واسطه جانشین وی ادامه خواهند یافت.

محسن پورسیدآقایی در نامه‌ای با کارکنان معاونت حمل و نقل خداحافظی کرد؛ متن این نامه به شرح ذیل است:

«با سلام خدمت همه عزیزان و مدیران گرامی

با توجه به شرایط فعلی شهرداری و شورا و عدم امکان اجرای برنامه‌هایی که مدنظر داشتم هفته قبل استعفای خود را تقدیم جناب آقای دکتر حناچی نمودم و دلایل آن را توضیح دادم و بحمدالله امروز مورد موافقت ایشان قرار گرفت و قرار است سرپرست را تعیین نمایند. به جهت رسم ادب قبل از انتشار رسمی موضوع خواستم شما در جریان قرار بگیرید. امیدوارم قصور و کوتاهی بنده را به بزرگواری خود ببخشید و از این پس به عنوان دوستانی نزدیک با هم ارتباط داشته باشیم. واقعا از تیم معاونت حمل و نقل راضی بودم و کارهای بزرگی به دست شما انجام شد که نتایج خیر آن ان‌شاءالله نصیب مردم خواهد شد.»