• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

۷ نکته کلیدی برای رانندگی ایمن!

کاربران راننده اسنپ در رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی همواره پیشتاز هستند. رانندگی مطمئن و ایمن علاوه‌بر تضمین سلامت و امنیت راننده، سلامت شهروندان را نیز حفظ خواهد کرد. در ضمن رانندگی ایمن و اصولی احتمال تصادف را به‌طور چشم‌گیری کاهش خواهد داد.

یک بی‌احتیاطی کوچک که منجر به تصادف شود، فعالیت شما را چندین روز با اختلال مواجه خواهد کرد. بنابراین علاوه‌بر پرداخت هزینه‌ بابت تعمیر ماشین، درآمد شما نیز کاهش می‌یابد.

کاربران راننده حرفه‌ای، با رعایت نکات راهنمایی رانندگی اوقات خوشی را برای خود و مسافران ایجاد می‌کنند و از درآمدی تضمین شده بهره‌مند می‌شوند. در این مقاله با با برخی از مهم‌ترین موارد رانندگی اصولی آشنا می‌شویم. با ما همراه باشید.


۱. رعایت فاصله ایمنی

حفط فاصله ایمنی با خودروی رو‌به‌رو موجب می‌شود در مواقع بروز حادثه، کاربر راننده امکان کنترل شرایط را داشته باشد. بنابراین حتی در بزرگراه‌های شلوغ و پرترافیک نیز از نزدیک شدن به خودروی جلویی پرهیز کنید. چرا که هر لحظه امکان دارد با ترمز ناگهانی خودروی مقابل غافلگیر شوید و اگر فاصله ایمن رعایت نشده باشد، احتمال وقوع حوادثی با خسارت‌های جبران‌ناپذیر افزایش پیدا می‌کند.


۲. به ترمز اعتمادی نیست!

غیرقابل اعتمادترین بخش خودرو، «ترمز» است. تجربه نشان داده که در سرعت‌های بالای ۸۰ کیلومتر بر ساعت، کارایی ترمز به‌طور چشم‌گیری کاهش پیدا می‌کند. تاکنون موارد متعددی گزارش شده است که خودرو تا ۶۰ متر بعد از ترمز گرفتن نیز در حال حرکت بوده است. بنابراین لازم است هنگام رانندگی در شهر همواره جانب احتیاط را رعایت کنید و ضریب اطمینان را افزایش دهید.


۳. رانندگی با سرعت مطمئن

رانندگی شتابزده و با سرعت غیر مجاز، سلامت راننده، مسافران و دیگر شهروندان را به خطر می‌اندازد. جمله «من فلان مسیر را در زمان اندکی پیمودم» نه هنر است و نه نشان‌دهنده دست فرمان خوب، بلکه نشانه‌ی بی‌توجهی به جان خود و دیگران است. کاربران راننده‌ حرفه‌ای همواره با سرعت مجاز رانندگی می‌کنند.

خطر سرعت بالا در خیابان‌ها و کوچه‌های خلوت بیش از موارد دیگر است. چرا که احتمال عبور عابران پیاده و حضور کودکان در این خیابان‌ها بیشتر است. در اتوبان با سرعت مجاز برانید و اگر با سقف سرعت در حرکت هستید، حتما در لاین سرعت بمانید.


۴. میان دو خط برانیم

رانندگی میان دو خط احتمال تصادف با خودروهای کناری را به حداقل می‌رساند. تغییر مداوم لاین، باعث ایجاد ترافیک سنگین و قفل شدن مسیر می‌شود. اگر تمام کاربران راننده به رانندگی میان دو خط متعهد باشند، بسیاری از مشکلات ترافیکی از بین خواهد رفت.


۵. از آینه‌ها استفاده کنیم

با وجود سه آینه در خودرو باز هم نقاط کور برای راننده وجود دارد. قرارگرفتن موتور و ماشین در این نقطه می‌تواند منجر به خسارت‌های سنگین شود. برای پیشگیری از این مشکل، هنگام رانندگی حتما از هر سه آینه موجود استفاده کنید تا از نزدیک شدن وسیله نقلیه مطلع شوید و غافل‌گیر نشوید.

همچنین هنگام نزدیک شدن به خودروهای سنگین مراقب باشید، بسیاری از خودروهای سنگین دید کاملی نسبت به اطراف خود ندارند و ممکن است راننده خودرو سنگین متوجه حضور شما نشود. در مواقعی که قصد سبقت گرفتن از خودروهای سنگین دارید، تمام جوانب را بسنجید و با احتیاط از سمت چپ سبقت بگیرید.


۶. کمربند ایمنی را ببندیم

باتوجه به اینکه بیشتر سفرهای کاربران راننده در محدوده شهر انجام می‌شود، بستن کمربند ایمنی تاثیر بسزایی در حفظ سلامتی آنان هنگام ترمز ناگهانی یا تصادف احتمالی دارد. یادمان باشد، اولین گام برای شروع رانندگی، بستن کمربند ایمنی است.


۷. عدم استفاده از موبایل حین رانندگی

استفاده از موبایل حین رانندگی احتمال تصادف را به‌طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. بنابراین حین انجام سفرهای اسنپی از موبایل استفاده نکنید. پس از قبول سفر، پیش از آن‌که شروع به حرکت کنید، گزینه «مسیریابی» را لمس کنید، تا بهترین مسیر به شما نشان داده شود. این کار را پس از رسیدن به محل مبدا و سوار شدن مسافر نیز انجام دهید.