• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

تاکسی تلفنی

در ابتدا تعریفی از معنی تاکسی تلفنی
این نوع تاکسی ها به رنگ زرد خورشیدی با نوار شطرنجی مشکی و یا تاکسی هایی با رنگ سبز فسفری با نوار شطرنجی مشکی هستند که آرم و علائم شرکت های تاکسیرانی خصوصی تحت پوشش بر روی درب های جلوی خودرو بوده و همگی دارای تابلو سقفی با عبارت “تاکسی تلفنی” می باشند. این خودروها در شرکت هایی که دارای فرکانس بیسیم می باشند مجهز به دستگاه بیسیم بوده و در شرکت های فاقد فرکانس مجهز به سایر سیستم های ناوبری هوشمند می باشند.
تاکسی های تلفنی اغلب در ایستگاه های مشخصی در سطح شهر متوقف بوده و براساس تماس شهروندان با مرکز پیام شرکت بهره بردار و اعلام درخواست خویش و متعاقباً اعلام اپراتور مرکز پیام به نزدیکترین خودروی مستقر در ایستگاه مبدأ مسافر، اعزام می گردند و مقصد این تاکسی ها براساس درخواست مسافر تعیین می شود. پس از رسیدن مسافر به مقصد خویش، تاکسی مذکور در نزدیکترین ایستگاه محل پیاده شدن مسافر مستقر شده و منتظر اطلاع رسانی مجدد مرکز پیام و مسافرگیری جدید می شود. هزینه کرایه این تاکسی ها براساس تاکسیمتر محاسبه می شود. ضمناً مبلغ ورودیه و نحوه محاسبه نرخ در طول شبانه روز و در داخل و خارج از شهر با برچسبی که در سمت راست شیشه جلو خودرو نصب شده، در معرض دید مسافران قرار گرفته است. این قبیل تاکسی ها امکان فعالیت به صورت گردشی در سطح شهر ندارند.

شرکت تاکسیرانی باغ آسمون در ساعات کاری ایام هفته از طریق واحد مرکز پیام نسبت به خدمت رسانی به مسافرین محترم از طریق شماره 1824 اقدام می نماید.