• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

تاکسیرانی تهران: مشکل جریمه تردد برون شهری تاکسی‌های فرودگاه پابرجاست

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران اعلام کرد: تاکسی‌های فرودگاه با اینکه جزو وسایل حمل و نقل عمومی بشمار می‌روند اما همچون خودروهای شخصی مشمول جریمه تردد بین شهری هستند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، محمد روشنی درباره چگونگی حل مشکل منع تردد برون شهری تاکسی‌های فرودگاه، توضیح داد: سال گذشته جلسه‌ای با پلیس راهنمایی و رانندگی درباره مشمول جریمه نشدن تردد برون شهری تاکسی‌های فرودگاه برگزار شد تا مشکل آن‌ها هرچه سریع‌تر رفع شود اما پلیس راهور این موضوع را نپذیرفت و اعلام کرد که تردد برون شهری تاکسی‌ها غیرمجاز است و باید جریمه را بپردازند.

وی ادامه داد: امسال هم جلسه‌ای با مدیرکل حمل و نقل کشور برگزار شد و از او خواستیم که دوباره طرح موضوع شود تا تاکسی‌های فرودگاه مشمول جریمه تردد محدودیت کرونایی نشوند که او گفت که با معاون عملیات و رئیس راهنمایی و رانندگی کشور صحبت کرده و باید مکاتباتی انجام گیرد تا مجدد موضوع بررسی شود.

وی یادآور شد: البته هنوز مشکل رفع نشده است و صحبتی از رفع آن هم به میان نیست.

روشنی با اعلام اینکه سازمان تاکسیرانی و معاونت حمل و نقل شهرداری تهران، مکاتباتی با وزارت کشور در این‌باره انجام دادند، گفت: امید است که با مکاتبات صورت گرفته و بررسی مجدد موضوع، تردد برون شهری تاکسیرانان فرودگاهی مشمول جریمه قرار نگیرد.

مدیرعامل این سازمان در ادامه عنوان کرد: “مظفر”عضو شورای اسلامی شهر تهران، نیز پیگیر این قضیه است و با “سردار وحیدی” وزیر کشور، در همین رابطه گفت‌وگوهایی انجام داده است که با توجه به هماهنگی‌های بعمل آمده میان شهرداری تهران، وزارت کشور و راهنمایی و رانندگی، امیدواریم که این موضوع در اسرع وقت حل شود.

روشنی در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه آیا ممکن است جریمه‌های پیشین تاکسی‌های برون شهری صفر شود، گفت: این موضوع دوم ما است. ابتدا باید موضوع اصلی یعنی جریمه نشدن به سرانجام برسد تا جریمه‌های قبلی مشمول اخذ ماسبق شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران درباره تاکسی‌های پلاک «ع» در درون شهر تهران، تأکید کرد: نیروهای گشت سازمان تاکسیرانی تمامی تاکسی‌های پلاک «ع» که در شهر تهران مشاهده کنند، جریمه خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، بیش از ۸۰ هزار تاکسی در تهران فعال است.