• تلفن: ۱۸۲۴-۰۲۱
  • نمابر: ۷۷۰۶۶۴۰۹-۰۲۱
  • پیامک: ۲۰۰۰۱۸۲۴

تخصیص تسهیلات ویژه نوسازی به مالکان تاکسی‌های کاربراتوری

معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از تخصیص تسهیلات ویژه نوسازی به مالکان تاکسی‌های کاربراتوری خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، سید علی محتشمی پور اظهارداشت: طبق هماهنگی و پیگیری‌ها و با وجود محدودیت‌های منابع مالی، توانستیم برای دریافت ۸۰۰ فقره وام ۹۰۰ میلیون ریالی ویژه مالکان تاکسی‌های کاربراتوری اقدام کنیم.

وی افزود: این اقدام در پی ممنوعیت تردد خودروهای کاربراتوری و مشخصا این دسته از تاکسی‌ها در کلان شهرها و با هدف کمک به قشر خدوم تاکسیران در دستور کار قرار گرفته و از تاکسیران‌های حایز شرایط دعوت می‌شود با توجه به محدودیت زمانی و مالی و نیز اجرای طرح توقف تولید خودروهای سمند و پژو که محدودیت‌های دیگری را به این فرایند وارد می‌کند، هر چه سریعتر برای نوسازی تاکسی خود اقدام کنند.

محتشمی پور اضافه کرد: همچنین به منظور مساعدت مضاعف به مالکان تاکسی‌های کاربراتوری به خصوص تاکسی‌های کاربراتوری با کاربری خطی و ویژه، امکان بهره‌مندی از فرایند اسقاط پیش از موعد نیز از سوی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران برای آنها فراهم شده است.

وی ادامه داد: تاکسیران‌های حایز شرایط در صورت داشتن مشکل در تامین آورده اولیه به مراکز اسقاطی که تمایل به انجام فرایند اسقاط پیش از موعد دارند معرفی شده و قادر خواهند بود بیش از ۷۰ درصد وجه اسقاط خودروی خود را در همان ابتدا دریافت کنند.

معاون سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: با توجه به وجود یکهزار و ۵۰۰ تاکسی کاربراتوری در ناوگان تاکسیرانی شهر تهران، اولویت تخصیص تسهیلات با تاکسیران‌هایی است که زودتر نسبت به ثبت‌نام در فرایند نوسازی اقدام کنند.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به دفاتر هماهنگی امور اداری ثبت‌نام کنند و پس از انجام هماهنگی‌های مورد نیاز از سوی سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بانک عامل(صندوق کار آفرینی امید) دیگر مراحل این فرایند مانند تشکیل پرونده را انجام دهند.

محتشمی پور با توجه به محدودیت‌های منابع، بار دیگر از صاحبان تاکسی‌های کاربراتوری خواست هر چه سریعتر برای نوسازی خودروی خود اقدام کنند.